Innacademy

Innacademy
- edukacja, popularyzacja, rozrywka

W kosmosie jest cicho, ale o nim nie musi być! Inżynieria kosmiczna nas fascynuje i chcemy pokazać innym, co w niej jest takiego ciekawego. Sprawdź, co możemy zrobić razem!

Prelekcje

Jak wyglądałoby życie na Marsie? Czy w najbliższym czasie turystyka kosmiczna będzie dostępna dla każdego? Ile wspólnego mają filmy sci-fi z rzeczywistością?

Na te i wiele innych pytań odpowiadamy podczas prelekcji. Dla każdego coś dobrego - niezależnie od wieku, czy poziomu wiedzy.

Wyrusz z nami w nieziemską podróż. Bazy marsjańskie, latające miasta na Wenus, drony na Tytanie? Kierunek - dowolny!

Warsztaty i szkolenia

Halo, tu Ziemia! Zawsze chciałeś zaplanować misję - na Księżyc, na Tytana, a może na Słońce? Czy jednak chciałbyś stać się kosmicznym architektem i zaprojektować własną bazę na innej planecie? A może wolisz zostać astronautą i wyruszyć na poszukiwanie życia w kosmosie?

Zróbmy sobie rakietę. Zaprojektujmy łazika. A może jednak zbudujmy marsjańską bazę?

Jedno jest pewne! Nic tak nie uczy pracy w grupie, jak próba przetrwania w kosmosie. Kosmiczne warsztaty to idealna propozycja.

Gry

Houston, mamy problem! Misja na Marsa niekoniecznie idzie tak prosto, jak zaplanowaliśmy. Wciel się w kosmiczną załogę i zadbaj o to, aby misja na Czerwoną Planetę zakończyła się sukcesem. A może przenieśmy się dalej w przyszłość i zbudujmy... marsjańskie miasto? Czy kolonizacja innej planety jest prosta?
Te i inne kosmiczne scenariusze gier i zabaw możemy zrealizować dla dzieci, a także w wersji dla dorosłych.

Posłuchaj nas na żywo:

Zawsze marzyłeś o zostaniu astronautą? Zapraszamy do wzięcia udziału w interaktywnej grze, w której będziesz mógł poczuć się jak pierwszy marsjański osadnik. Właśnie wylądowałeś z załogą na Marsie i przed Tobą trudna misja – zbudować bazę dla kolejnych astronautów. Czerwona Planeta jednak nie do końca będzie Ci sprzyjać. Zadanie nie będzie proste. Sprawdź, czy uda Ci się przeżyć na Marsie i sprawić, aby był bardziej przyjazną planetą.

Zapraszamy na Dolnośląskie Dni Innowacji 28-29 września, gmach NOT, ul. Piłsudskiego 74. Czekamy na Was od 11-tej!

Prelekcja pt.: „Kolonizacja Marsa. Jak wyglądać będzie marsjańskie miasto?” 

Mars staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem naszej kosmicznej ekspansji. Jedynie w 2020 roku swoje misje na Czerwoną Planetę wysyłają aż cztery państwa. Dlaczego Mars tak bardzo nas interesuje i czy kiedykolwiek zamieszka tam człowiek? A jeśli tak, czy stanie się to jeszcze w naszym pokoleniu? Przyjdź i dowiedz się, jak może wyglądać życie na Marsie i czego potrzebujemy, aby stworzyć na nim samowystarczalne miasto. 

 

Warsztaty pt.: „Ruszamy na Marsa!” 

Myśląc o kolonizacji innej planety na myśl od razu nasuwa się Mars. Nic dziwnego – nasz czerwony sąsiad jest bardzo podobny do Ziemi. Podczas warsztatów zaplanujemy misję kosmiczną. Uczestnicy, podzieleni na grupy wiekowe, zaprojektują swoją własną ekspedycję – od lotu na Czerwoną Planetę, przez pomysł na bazę pozaziemską, po realizację zadań, które czekać będą na młodych astronautów na miejscu. Na zakończenie zaprezentujemy efekty wspólnej pracy. 

Wystawa pt.: „Kosmos bliżej nas” 

Wystawa będzie poświęcona turystyce kosmicznej, lotom suborbitalnym, projektom pierwszych baz marsjańskich oraz wizji życia pierwszych mieszkańców Marsa.

Zapraszamy już 5 października na Noc Innowacji na Politechnice Wrocławskiej! Miejsce: Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej, pl. Grunwaldzki 11, Wrocław, bud. D 21

Jak możemy Ci pomóc?

Prelekcje

Misje, bazy, roboty czy filmy sci-fi - kosmiczne tematy nigdy się nie kończą

Warsztaty

Zbuduj kolonię, poszukaj życia na Marsie czy przeprowadź naukowe eksperymenty - możliwości jest wiele

Szkolenia

Techniczne i team-buildingowe - kosmos może pomóc w osiągnięciu różnych celów

Gry

Terenowe i w pomieszczeniach - życie (na Marsie) jest grą.

Pokazy

O nauce nie zawsze trzeba mówić - można ją też pokazać

Wydarzenia

Nie ograniczaj się - stwórz cały event w kosmicznym klimacie

Wystawy

Ściągnij na Ziemię odrobinę kosmosu i pokaż ją innym

Modele i makiety

Pojazdy kosmiczne, roboty i bazy - miniaturowe modele kosmicznych projektów

Teksty

Kosmiczne teksty na różne tematy

Atrakcje

Zwróć uwagę wszystkich kosmicznym pierwistkiem - na pewno nie będą się nudzić

Integracje

Kosmiczne aktywności świetnym sposobem na spędzenie czasu

Konsultacje

Skorzystaj z naszej kosmicznej wiedzy - podpowiemy Ci, jak wynieść Twój projekt w kosmos