Innscience

Innscience
- projekty, konferencje, publikacje

Kosmos daje nam nieograniczone możliwości, ale też stawia wiele wyzwań. Postanowiliśmy je podjąć i jak widać po efektach – słusznie! Sprawdź, czym się zajmujemy:

ESA Grand Prix

Główna nagroda w 13. edycji Student Aerospace Challenge za projekt kabiny załogowej samolotu suborbitalnego

Finalist (5th place)

Podium w konkursie Mars Colony Prize z projektem samowystarczalnej kolonii marsjańskiej dla 1000 osób

Shortlisted

Baza marsjańska Dome na "krótkiej liście" najlepszych projektów w konkursie First Colony on Mars

Nasze projekty

Czy żeby spełnić marzenie i polecieć w kosmos, musimy od razu rozważać Mars? Nie! Istnieje tańsza i prostsza alternatywa – loty suborbitalne. Co to takiego? 

Loty suborbitalne to loty, podczas których przekraczamy umowną granicę kosmosu, czyli linię Kalmana, znajdującą się na wysokości ok. 90 km. Charakterystyczną cechą takich lotów jest możliwość doświadczenia przez kilka minut stanu mikrograwitacji. 

W projekcie realizowanym na konkurs Student Areospace Challenge, zajęliśmy się tematem wyposażenia samolotu, a dokładnie – kapsułą załogową. Naszym celem było zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pasażerów, przy jednoczesnym umożliwieniu im pełnego doświadczenia możliwości, jakie daje lot suborbitalny. 

Projekt zdobył główną nagrodę – ESA Grand Prix podczas finału konkursu, który odbył się w Paryżu w czerwcu 2019 r.

Więcej o projekcie pod tym linkiem (kliknij).

Czy możemy stworzyć świat idealny na Marsie? Nad projektem samowystarczalnej kolonii marsjańskiej dla 1000 osób na konkurs Mars Colony Prize pracowaliśmy przez kilka miesięcy. Efektem jest kolonia oparta o ideę idealnego miasta. Plan miasta, infrastruktura, przemysł, design i funkcjonowanie społeczeństwa – to tylko kilka uwzględnionych aspektów. 

Ze 100 zgłoszeń wybrano 25 finalistów, których pomysły zostaną opublikowane w książce „Mars Colonies: Plans for Settling The Red Planet”. Z nich jury wybrało najlepszą dziesiątkę projektów, które walczyć będą w finale. Nasz projekt zajął 5. miejsce! Dziękujemy za wsparcie Soroptimist International Pierwszy Klub we Wrocławiu!

Więcej o naszym projekcie pod tym linkiem (kliknij).

Zanim na Marsie zamieszka 1000 osób, to minie jeszcze trochę czasu. Stąd też większość konkursów przewiduje budowę mniejszych habitatów. 

Na międzynarodowy konkurs First Colony on Mars, organizowany w ramach Kuala Lumpur Architectural Festival 2019, zajęliśmy się projektem bazy marsjańskiej dla 50 osób. 

Dome to baza marsjańskiej wykorzystującej materiały z pamięcią kształtu. Koncepcja wykorzystuje znaczną dzienną amplitudę temperatur na Marsie, która sięga kilkudziesięciu stopni. 

Jeden budynek może pomieścić 50 osób. Znajduje się tam część mieszkalna oraz część badawcza. Tworzona przez płatki kopuła ochrania strefę badań geologicznych przed warunkami zewnętrznymi, zwłaszcza promieniowaniem.

 

Więcej o projekcie pod tym linkiem (kliknij).

Interesują Cię techniczne szczegóły naszych projektów? 

Konferencje, na które się szykujemy:

  • 22nd Mars Society Convention - 17-20 października, Los Angeles
  • 17th Reinventing Space Conference - 12-14 listopada, Belfast, Irlandia
  • 2nd IAA Conference on Space Situational Awareness - 12-14 stycznia, Washington DC
  • 16th International Conference on Space Operations - 18-20 maja, Kapsztad

Nasze publikacje:

Dostępne będą w późniejszym czasie.